
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 908
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09370
Ext.Price$0.09370
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09370 | $0.09370 |
| 10 | $0.04685 | $0.46850 |
| 50 | $0.04248 | $2.12400 |
| 100 | $0.03851 | $3.85100 |
| 500 | $0.03447 | $17.23500 |
| 1000 | $0.03085 | $30.85000 |
| 3000 | $0.02710 | $81.30000 |
| 5000 | $0.02381 | $119.05000 |
